Z ŻYCIA WSPÓLNOTY

Jak to się zaczęło

Wszystko zaczęło się od włoskiej mistyczki, założycielki Zakonu Sióstr Oblatek Ducha Świętego, bł.Eleny Guerra. Celem jej życiowego posłannictwa stało się przywrócenie Duchowi Świętemu centralnego miejsca w życiu chrześcijańskim. W środku XIXw. pisała: «W Bogu miłość jest zawsze doskonała, a zatem trwale istniejąca, wieczna... a tą miłością jest Duch Święty, sprawca wszystkich cudów miłości». Wysłała 12 listów do papieża Leona XIII przynaglając, aby ożywił kult Ducha Świętego w Kościele.W odpowiedzi Papież ustanowił Nowennę do Ducha Świętego a 1 stycznia 1901r., w pierwszy dzień XX wieku, na Placu Świętego Piotra przyzywa Ducha Świętego, aby zstąpił na cały Kościół.
Tego samego dnia, 01.01.1901r. uczestnicy metodystycznej Szkoły Biblijnej w Topeca (Kansas, USA) w czasie modlitwy doświadczyli nowego wylania Ducha Świętego: zaczęli modlić się nowymi językami, prorokować i doświadczyli potężnego dotknięcia Bożej mocy i miłości. Podobne rzeczy wydarzyły się- niezależnie- w Walii, Armenii, Indiach. Ogień Nowej Pięćdziesiątnicy zaczął szybko rozprzestrzeniać się po całym świecie. W 1967r. katoliccy studenci i pracownicy naukowi Uniwersytetu Duquesne w Stanach Zjednocznonych, wyjechali na weekendowe rekolekcje. To, co się wydarzyło w trakcie modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, było absolutnie niesamowite: obecność Boża była tak namacalna, że studenci nie potrafili ustać na nogach - niektórzy klęczeli, inni wręcz leżeli na ziemi, doświadczali bliskości i miłości Boga, wielu z nich płakało ze szczęścia.
Tak opisuje to Patti Gallagher jedna z uczestniczek tego wydarzenia: "Gdy weszłam do kaplicy, od czubka głowy, po koniuszki palców, ogarnęło mnie poczucie głębokiej miłości Boga do mnie, miłości miłosiernej, uderzył mnie jej ogrom - jest ona tak niezasłużona, tak obficie wylana, została dana za darmo, hojnie, z obfitości Jego Miłosierdzia". Doświadczenie to stało się udziałem wszystkich, którzy weszli do kaplicy- większość z nich szła do stołówki, na przyjęcie urodzinowe i nie spodziewali się tego, co ich spotka. Modlitwa trwała od 22 do 5 rano. I to właśnie wtedy po raz pierwszy w nowożytnych czasach katolicy zaczęli modlić się nowymi językami. Dar Ducha Świętego został wylany na nich tak samo, jak na Apostołów w czasach Pięćdziesiątnicy. Właśnie wtedy narodziła się Odnowa Charyzmatyczna w Kościele Katolickim. Od tamtej pory podobnego doświadczenia "chrztu w Duchu Świętym" doświadczyło około 100 milionów katolików (w tym piszący ten artykuł).

Właśnie obchodzimy Jubileusz 50-lecia tych wydarzeń.
Adam Tomaszewski

MSZA

WSPÓLNOTOWA

Niedziela, 24.03.2019 o godz.15:30
Sala Świętego Eugeniusza

SPOTKANIE

MODLITEWNE

Piątek, 08.03.2019 o godz.19:30

Sala Świętego Eugeniusza

ADORACJA

NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Niedziela, 17.03.2019 o godz.19.00 Kościół Świętego Jerzego