Z ŻYCIA WSPÓLNOTY

Dzień Pomocy Szkole w Muvalii

„Pokój zaczyna się od uśmiechu”, Matka Teresa z Kalkuty

Już w najbliższą niedzielę tj. 22 stycznia 2016 r. w Parafii pw. NMP Królowej Pokoju na Popowicach po każdej mszy zbierane bedą pieniądze na pomoc szkole dla dzieci w Muvalii w Indiach. Serdecznie zapraszamy na poczęstunek do sali pw. św. Eugeniusza oraz zachęcamy do udziału w kiermaszu, z którego dochód przenaczony będzie na ww. cel.

Pan Bóg ma swoje sposoby działania, takie, które nie pozostawiają wątpliwości z czyjej inicjatywy dane dzieło zostało rozpoczęte. I w tym przypadku nikt nie może przypisać sobie chwały, nikt nie może powiedzieć to ja miałem dobry pomysł by to robić. Pomoc szkole plemiennej w Muvalii wpisała się jako jedna z aktywności w które angażujemy się już od kilku lat. Nie było wcześniej wyraźnego znaku od Pana, że oczekuje od nas takiej aktywności. Wszystko działo się jakby przypadkiem ale w głębi serca czuliśmy, że właśnie On nas prowadzi tak abyśmy się w tę pomoc zaangażowali. Jednym z ważniejszych odkryć w moim życiu jest to, że niczego nie warto robić bez modlitwy. Modlitwy, codziennej, wytrwałej, modlitwy, która jest przebywaniem w obecności Najwyższego. Zauważyłem, że takie trwanie powoduje, że w niezauważalny sposób Bóg może nas prowadzić, ochraniać, inspirować sprawiać dobre spotkania, rozmowy dobre natchnienia. Tak się złożyło, że szkoła Basi 118 podjęła współpracę na bazie jakiegoś programu europejskiego ze szkołą z Wielkiej Brytanii. Okazało się, że to jest szkoła katolicka i współpracuje ze szkołami w Indiach. Pierwsze spotkanie przedstawicieli szkół  rozpoczęło piękną współpracę i wymianę doświadczeń, która przyniosła wiele owoców nowych pomysłow prwadzących do rozwoju. Ale też otworzyło kontakt z przedstawicielami szkół w Indiach, które są prowadzone przez Ojców Werbistów.  Jedna z tych szkół, której dyrektorem jest O Adajkaila  w Muvalii stała się nam bardzo bliska. Dla Dzieci, które do tej szkoły uczęszczają jej   ukończenie jest szansą na jakieś godne życie, na zdobycie pracy. One tam są nie dlatego, że rodzice je posłali ale dlatego, że Ojciec i jego wspólpracownicy namawiali, prosili na różne sposoby, zeby pozwolono tym dziecią się kształcić. Normalnie nie chodziły by do szkoły tylko były wykorzystywane do pracy. Oczywiście to jest szkoła z internatem, dzieci tam mieszkają, śpią ,jedzą i się uczą. Szkoła potrzebuje wsparcia by przetrwać. Oddanie i poświęcenie O Adajkaili sprawiły, że to dzieło powstało ale potrzebna jest pomoc finansowa. Szkoła 118 rozpoczęła swoje akcje zbierania środków aby wesprzeć dzieci z Indii. Uczniowie i ich rodzice  z radościa i z wielkim sercem angażują się w te działania. Ale ponieważ trochę dzieci z naszej wspólnoty chodzi do 118 jakoś naturalnie i niechcący akcja ze szkoły stała się też naszą akcją. Niektórzy członkowie naszej wspólnoty robia akcje zbierania pieniędzy w swojej pracy, my przeznaczały też część naszych pieniędzy na Muvalię ale też dzięki zgodzie O. Proboszcza również członkowie naszej Parafii mają okazję wesprzeć, przez  systematyczne wspieranie poszczególnych dzieci lub przez wziecie udziału w dorocznej akcji Muvalia. Wielu w ciągu roku przynosi pieniążki i w ten sposób udaje się uzbierać około 20000 zł każdego roku. To zawsze coś . Nie ukrywam, że to pomaganie rodzi wielką radość  a na dodatek jeszcze towarzyszy temu poczucie, że wynikło ono z Bożej  inicjatywy nie naszej.  Oprócz tego jest wdzięczność za wszystkich, którzy z radością się dzielą tym co posiadają by wspierać innych bezinteresownie.

Zdjęcia z poprzedniej akcji znajdują się w galerii. Informacje o szkole w Muvalii można znaleźć w zakładce O NAS.MUVALIA. A te wspomnienia z wizyty w Muvalii musisz koniecznie przeczytać:  link

MSZA

WSPÓLNOTOWA

Niedziela, 27.01.2019 o godz.15:30
w Sali św. Eugeniusza

SPOTKANIE

MODLITEWNE

Piątek, 11.01.2019 o godz.19:30

w Sali św. Eugeniusza

ADORACJA

NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Niedziela, 20.01.2019 o godz.19.00 w Kościele św. Jerzego