Z ŻYCIA WSPÓLNOTY

Pomoc dla Muvalii 2013

  

  20 stycznia  Nasza Wspólnota przygotowała  w Parafii akcję , która miała na celu zebranie środków dla Szkoły w Muvalii.  Jestem wdzięczna Ojcu Proboszczowi, że pozwolił nam przygotować to wydarzenie. Zebraliśmy wspólnie  6483 zł i 25 gr oraz 50 EURO. Ta akcja po raz kolejny pokazała,  jakim wielkim darem jest to, że jesteśmy razem, że tworzymy Wspólnotę „Lew Judy”.

 

 Przez te ostatnie dni przygotowań do akcji zobaczyłam wielkie zaangażowanie, troskę Braci i Sióstr ze Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za taką mobilizację, poświęcony czas, entuzjazm. Dziękuję za wszystkie rzeczy przyniesione na kiermasz – wiele osób naprawdę uradowało się tym co przynieśliśmy, dziękuję wszystkim, którzy doglądali stoiska, zachęcali do zakupów…

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy poświęcili czas w sobotę, aby udekorować salę, poustawiali stoliki, zrobili dekoracje, wystawę zdjęć ( Marcinowi za wybranie zdjęć i wydrukowanie – 120 zdjęć), Joasi za dekoracje – kolejny raz Joasia pokazała, że jest znakomitą dekoratorką. Kasia ugotowała pyszny dal - myślę, że każdy kto jadł zgadza się ze mną (Janusz pewnie do dzisiaj widzi przed oczami garnek czerwonej papryki, którą kroił). Diakonia muzyczna, spisała się na medal podtrzymując świąteczny nastrój, śpiewając kolędy. Powiem szczerze, że wzruszyłam się tym wszystkim, taką ilością  ciast  (pysznych, wypracowanych,  z dodatkiem dużej ilości "serca"). Piotruś Pawlik – okazał się znakomitym poetą –  tomik wierszy wydał na tą okazję (NIESAMOWITE). W niedzielę wszyscy biegali wokół stołów, diakonia kolędowała, poeta podpisywał tomiki wierszy, sklepik się kręcił i sprzedano wszystko co się dało, puszeczki pod kościołem śmigały (dziękuję bardzo, za tą służbę), herbatki, kawki się parzyły, Ania robiła  zdjęcia, dzieci sprzedawały swoje „dzieła sztuki”... Pomimo tego, że zapomnieliśmy ustalić dyżur do posprzątania po całej akcji –  kto żyw zabrał się za odpinanie dekoracji, sprzątanie, mycie i uwinęliśmy się szybko.   
       Tak jak napisał we wstępie do tomiku  wierszy wydanych specjalnie na parafialną akcję „Muvalia”  Piotruś Pawlik – pewnie w swoim życiu nie spotkamy tych dzieci z Indii, nie zobaczymy ich, nie będziemy z nimi rozmawiać, ale w Naszym Kościele piękne jest to, że mamy  serce, w którym mogą znaleźć pomoc i wsparcie potrzebujący. Dzieci z Muvalii, nasze Siostry i Nasi Bracia w Panu  mogą nadal się uczyć  i będą miały zapewnione jedzenie na najbliższy czas.
Ojciec Adaikaila svd – dyrektor szkoły, przysłał do naszej Parafii list z życzeniami świątecznymi i noworocznymi, dziękując za wsparcie udzielane szkole. Napisał też o kilku wydarzeniach z ostatnich miesięcy. Ojciec w minionym roku  obchodził  Jubileusz 25-lecia posługi kapłańskiej, w liście do nas napisał:
  „W Ewangelii Św. Mateusza, rozdz. 28:19-20 -  „Idźcie więc i czyńcie uczniów spośród wszystkich narodów, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Uczcie je zachować wszystko, co Wam przykazałem. A oto ja jestem z Wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.”-  Pan daje nam misję i otuchę. Te wersety są bardzo inspirujące i sprawiają, że jesteśmy naszej misji oddani codziennie. Moje  25 lat posługi kapłańskiej i religijnego życia upłynęło bardzo szybko. Te wszystkie lata nie były łatwymi latami. Każdy ma swoje wzloty i upadki w życiu, a to co nas podtrzymywało, to nasza osobista relacja z Jezusem, który wezwał nas, żeby z Nim być. Wiele lat temu nasz Mistrz Nowicjatu powiedział „Aby prowadzić życie pełne poświęcenia i zaangażowania musicie dostrzegać każdy moment Waszego życia, inaczej załamiecie się.” Skąd czerpiemy naszą siłę, aby stawić czoła wyzwaniom współczesnego świata? To On jest tym, który nas powołał i wybrał, abyśmy byli Jego uczniami, już w momencie naszego poczęcia. Wiele osób zadaje mi pytanie: co osiągnąłeś wybierając ten sposób życia? Mogą nie zrozumieć mojej odpowiedzi lub się z nią nie zgodzić, ale tylko ja wiem, co oznacza takie życie, ja przez nie przeszedłem i doświadczyłem go. Podczas tych wielu lat oddanej służby w poszczególnych obszarach misyjnych największym osiągnięciem i satysfakcją w naszym życiu była pomoc ludziom w  doświadczaniu Boga.
     W kolejnym fragmencie listu  ojciec pisze o ostatnich doświadczeniach w Muvalii:
(…) 16 listopada na teren misji w Muvalii wtargnęli złodzieje, przecięli instalację wodną i zabrali pompę wodną z naszej studni. Zainstalowanie nowej pompy i naprawienie instalacji  kosztowało bardzo dużo, a jest to jedyne źródło wody dla internatu, plebanii, domu sióstr, części mieszkalnej pracowników i szkoły. Zgłosiliśmy to policji, ale oni niczego nie zrobili. Dokładnie miesiąc później – 15.12.2012 około 3.00 nad ranem  10 do 15 złodziei uzbrojonych w ciężkie narzędzia, miecze, łuki, noże i żelazne pręty wtargnęli na teren misji i próbowali się włamać do internatu, ale nie udało im się to, więc poszli do części mieszkalnej dla pracowników, próbowali zmusić pracowników do otwarcia drzwi, ale oni się opierali, więc złodzieje zaczęli wyłamywać drzwi żelazne – najpierw weszli do ambulatorium, ale niczego tam nie znaleźli, więc wyłamali drzwi do mieszkania jednego pracownika, pobili jego żonę i ukradli im pieniądze. Próbowali też dostać się do mieszkania kierowcy, w międzyczasie mój asystent obudził mnie i przekazał informacje o ataku – porwałem broń i odpaliłem w ich kierunku – kiedy usłyszeli odgłos wystrzału uciekli. Znowu zgłosiliśmy to na policję, ale oni nawet nie przyszli, żeby zobaczyć szkody i przeprowadzić śledztwo. Pracownicy i dzieci byli bardzo przestraszeni. Napady z bronią są bardzo częste w tej okolicy, a policja nie robi niczego, żeby temu zaprzestać. Ci ludzie nie atakują tylko nas, ale wszystkich ludzi mieszkających na tym obszarze wiejskim, nieważne, czy ludzie są biedni, czy bogaci. Nie wiem, kiedy to się skończy. Doświadczam tego ciągle, odkąd zacząłem tę misję.
Módlmy się, aby Pan chronił nas przed okrutnymi złodziejami.” 

Obejmijmy naszą modlitwą dzieci, nauczycieli, ojców, siostry zakonne z tej szkoły, prosząc o opiekę i ochronę dla nich.


                                                           Szczęść Boże – Barbara Rotte ( Wspólnota „Lew Judy”)

MSZA

WSPÓLNOTOWA

Niedziela, 26.05.2019 o godz.15:30
Sala Świętego Eugeniusza

SPOTKANIE

MODLITEWNE

Piątek, 14.06.2019 o godz.19:30

Sala Świętego Eugeniusza

ADORACJA

NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Niedziela, 19.05.2019 o godz.19.00 Kościół Świętego Jerzego